Ara
  • UKNG

Sık Sorulan Sorular

Ankara Antlaşması Vizesine Kimler Başvurabilir?

18 yaş üzeri her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı serbest meslek sahibi olarak kendi işini yapabilecek yeterliliğe sahip olması halinde İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de iş kurmak üzere başvuru yapabilir.


Ankara Anlaşması için Dil Bilmek Önemli Mi?

Ankara Anlaşması başvurusunda dil şartı aranmamaktadır. Fakat İngiltere’de işinizi sürdürebilmemiz için belirli bir seviyede İngilizce bilmeniz yararınıza olacaktır.


Ankara Anlaşmasına Başvururken Eğitim Seviyesi Önemli mi?

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de serbest meslek sahibi olmak için herhangi bir diplomaya sahip olma şartı yoktur.Başvuru sahibinin İngiltere'de Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında yapacağını belirttiği işi yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahip olduğunu gösterebilmesi yeterlidir.


Ailemde benimle birlikte gelebilir mi?

Başvuru sahipleri ile birlikte eş ve çocukları da bu vize türünden yararlanabilmektedir. Eş ve çocuklar (dependent) yani size bağımlı adı altında ayrıca vizeye başvurabilirler. Eşler yasal olarak her işte çalışma hakkına sahip olmakla birlikte 18 yaşından büyük çocuklarda çalışma hakkına sahip olabilmektedir. Bununla birlikte çocuklar devlet okullarında ücretsiz eğitim de alabilmektedirler.


Ankara Antlaşması Vizesine başvurmak için, başvuru aşamasında herhangi bir işte çalışıyor olmam gerekiyor mu?

Hayır. Ankara Antlaşması Vizesine başvuruda bulunmak için başvuru esnasında çalışıyor olmanız gerekmiyor.


Ne zaman vatandaş olabilirim?

İngiltere’de 5 yılını doldurduktan sonra, süresiz oturum hakkı (Indefinite) başvurusunu yapabilirsiniz. Süresiz oturum hakkını aldıktan 1 yıl sonra ise vatandaşlığa başvurabilirsiniz.


Ankara Anlaşması Vizesi Süresi Ne kadardır?

Ankara Anlaşması vizesine yapılan ilk başvuruda verilen süre 1 yıldır. Bu bir yıllık geçici oturum sonrasında tekrar uzatma vizesine başvuru yapılabilir. Burada dosyanın yeterli olmasına göre tekrar verilecek süre 1 yıl ve 3 yıl arasında değişir. Sonrasında alınacak ikinci 3 yıllık oturum izni devam ederken, İngiltere’de geçirilen toplam 5 yılın sonunda İngiltere’de süresiz oturum için başvuru yapabilir.

5 görüntüleme0 yorum

+44 (0) 7565-133680

London, UK

©2017-2019 by UKNG Consulting Ltd