Ara
  • UKNG

Ankara Anlaşması Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye, İngiltere veya dünyanın herhangi bir yerindeki İngiliz konsolosluğundan bu vize türüne başvuru yapılabiliyor. İngiltere vizeleri ücretli ve pahalı olmasına rağmen bu vizeye başvurular ücretsiz.


Ankara Antlaşması Türk İş adamı vizesine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı, ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için Ankara Antlaşması ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanı tavsiye ediyoruz.


Türkiye'den Ankara Anlaşması Başvuruları


Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere vatandaşlığına geçmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türkiye’den yapacakları vize başvurularını, gerekli evrakları temin ettikten İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyük elçiliği ya da Vize Danışma Merkezleri aracılığı ile gerçekleştirebilirler. Türkiye’den yapılan başvuruların yanıtlanma süresi ortalama olarak 3 ay’ı bulmaktadır. Değerlendirme süreci İngiltere’den yapılan başvurulara göre daha kısa olduğu için de birçok kişiye bu seçenek daha cazip görünmektedir.

Türkiye’den yapılan başvurular kısa sürede cevaplanmakta, ancak Türkiye’deki konsolosluk yetkililerinin başvurularda kişilerden oldukça detaylı bir pazar araştırması istemektedirler. İngilizce’ye iyi seviyede hakim olmak, Birleşik Krallık’a seyahat yapmış ve İngiltere’de araştırmalarda ve görüşmelerde bulunmuş olmak, iş planına uygun bir sermaye göstermek de dosyanın başarısını arttıran etkenlerden bazılarıdır.

Türkiye’den Ankara Anlaşması vizesi başvurularında iş planı mümkün olduğunca gerçekçi bir tutumla hazırlanmalı, Ankara Anlaşması başvurularının kişinin eğitim, deneyim ve araştırmalarıyla birebir ilişkili olduğunun altı çizilmelidir.

Türkiye’den yapılan başvurularda, başvuru sahibi mevcut durumuna devam ettiği için yani iş ve güncel yaşamında bir değişiklik olmadığı için ekstra maliyete katlanmamaktadır ve bu da İngiltere’den yapılan başvurulara kıyasla büyük bir avantajdır.


İngiltere'den Ankara Anlaşması Başvuruları


ECAA vize başvurunuzu İngiltere’den de yapabilirsiniz. Başvurunun İngiltere’den yapıldığı hallerde başvuru sahibinin İngiltere’de turist veya öğrenci vizesi gibi yasal yollarla bulunması gerekmektedir. Bu durumda işlem süresi; evraklarınızı vize başvuru merkezine teslim ettiğiniz tarihten itibaren yaklaşık olarak 6 ay sürmektedir. Vizeniz sonuçlanıncaya kadar İngiltere’den çıkma hakkınız yoktur. Başvurusuna cevap bekleyen adaylara bu süre boyunca ülkede konaklama imkanı (masraflar adaylar tarafından karşılanacak şekilde) tanımakta, ancak finansal herhangi bir destekte bulunmamaktadır. Belirtmekte fayda var ki İngiltere’den yapılan başvuruların Türkiye’ye oranla çok daha fazla olumlu olarak sonuçlandığı görülmektedir.


37 görüntüleme0 yorum

+44 (0) 7565-133680

London, UK

©2017-2019 by UKNG Consulting Ltd